Jít na vyhledávání

Vím proč / Vyhlášení výsledků 6. ročníku

15. 01. 2021
Autor

Autor: ČEZ

Vím proč / Vyhlášení výsledků 6. ročníku

Tak a je to tady! Chvíle, na kterou všichni nadšenci fyzikálních pokusů čekali. Vyhlášení 6. ročníku VÍM PROČ!

Vyhodnocení tentokrát bylo extrémně těžké. Kvalitativně se totiž jednalo o jeden z nejsilnějších ročníků. Za celé 3 měsíce nám přišlo, i přes nepříznivou situaci, 64 parádních videí a za to vám moc děkujeme!

Vezte, že jsme se u konečného bodování pořádně zapotili. Do užšího výběru se v kategorii SŠ probojovalo celkem 9 videí a v kategorii ZŠ se rozhodovalo mezi 6 videi. 
Jak to nakonec dopadlo? No, nebudeme vás dál napínat😊.

V kategorii Středních škol jsou medailová umístění následující:

1. místo – Štěpán Pressl s pokusem Termoemise a využití v elektronkách + pokus získává poukaz v hodnotě 10 000 Kč na nákup v Mall.cz, příspěvek 200 000 Kč na vybavení moderní učebny pro školu)

2. místo – Jakub Holý s pokusem Mez pevnosti tažného lana získává poukaz v hodnotě 5 000 Kč na nákup v Mall.cz

3. místo – Kryštof Boura s pokusem Měření tíhového zrychlení pomocí míčku získává poukaz v hodnotě 3 000 Kč na nákup v Mall.cz


V kategorii Základních škol se umístili:

1. místoOnřej Pitlach, Daniel Boháč, Viktor Čada s pokusem Elektromagnetismus a jeho příběh, získávají poukaz v hodnotě 10 000 Kč na nákup v Mall.cz, příspěvek 200 000 Kč na vybavení moderní učebny pro školu)

2. místo – Anežka Laryšová s pokusem Světlo 5 - Infračervené světlo získává poukaz v hodnotě 5 000 Kč na nákup v Mall.cz

3. místo – Matyáš Maršík s pokusem Setrvačnost získává poukaz v hodnotě 3 000 Kč na nákup v Mall.cz


A to ještě není všechno!

Letos jsme vyhlásili speciální soutěžní kategorii o nejlepší pokus na téma Jaderná a subjadernáfyzika. Odvážlivci, kteří se pustili do tohoto tématu, byli celkem dva a pokusy se nám tak moc líbily, že jsme se rozhodli je ocenit oba! 
Anežka Laryšová s pokusem Radioaktivní záření - Máme se bát?Matyáš Krivda s pokusem Štěpná řetězová reakce tak vyhrávají zájezd do jednoho z Informačních center našich jaderek (Temelín nebo Dukovany) pro celou jejich třídu! Autoři videa navíc dostanou jaderný med z Temelínabylinky z Dukovan. 😊

Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem účastníkům za jejich parádní příspěvky!

A pokud jste se nenašli v tabulce, nezoufejte! Nejpozději do konce ledna zveřejníme termín 7. ročníku soutěže!

Pokusům zdar a brzy na viděnou.

Vrátit se nahoru