Jít na vyhledávání

Soutěž pro školy a třídy

30. 09. 2022
Autor

Autor: ČEZ

Soutěž pro školy a třídy

Zapojte se do unikátní soutěže a utkejte se o zajímavé ceny pro třídy i jednotlivce! Soutěžit mohou jednotlivci, skupiny i celé třídy. Kreativitě se meze nekladou!

Na třídy i jednotlivce čekají hodnotné ceny!

Soutěž je rozdělena do dvou kategorií – pro základní a střední školy. Spočívá ve zpracování projektu na zadané téma, který může být dílem jednotlivce, skupiny i celé třídy. A kreativitě se meze nekladou! Žáci se mohou zamyslet nad realistickým pojetím, ale také přijít s neotřelými nápady hodnými velkých inovátorských mozků.

Kategorie pro základní školy

Vytvořte LAPBOOK projekt

na téma: Budoucnost energetiky/elektřiny. Použijte kresby, fotky, obrázky, vystřihovánky, koláže, korálky, provázky a jiné pomůcky, hranicí je pouze fantazie. Hodnotit budeme originalitu, nápaditost, důvtip a zpracování.

Více zde >>

Kategorie pro střední školy

Natoč video ve stylu „tik tok“

Natočte minutové video ve stylu „tik tok“ s vysvětlením na téma: Kam se energetika posune za 15 let? Plusové body za zapojení udržitelnosti – jak efektivně šetřit s ENERGIÍ. Zapojit můžete střih videozáběrů, obrázky, animace, vtipné gify, texty i efekty a video doplnit o vyprávění pomocí „voice over“. Nejde o natočení fyzikálních pokusů.

NEBO

Postav virtuální/skutečnou elektrárnu budoucnosti

na téma: Jak bude vypadat elektrárna budoucnosti, kde budeme čerpat elektřinu a jaká udržitelná řešení by se mohla využívat? Jak a kde, to je jen na vás. Hrajete Minecraft, umíte to s malováním, Photoshopem, či dokonce vytvořit animaci? Pusťte se do toho a vytvořte virtuální elektrárnu! Nebráníme se ale ani reálným řešením z jakýchkoli materiálů.

Více zde >>

Harmonogram soutěže

  • Zahájení soutěže: září 2022
  • Vypracovávání soutěže žáky a studenty: podzim 2022
  • Ukončení soutěže (možnost zasílání projektů): 15. prosince 2022
  • Zasedání odborné poroty a vyhodnocení soutěže: prosinec 2022
  • Vyhlášení vítězů: leden 2023

Přihlašovatel je vždy učitel. Učitel vždy přihlašuje 1-3 nejlepší projekty svých studentů.

Přihlašování, zasílání materiálů a další dotazy směřujte na: kse@amic.cz.

Vrátit se nahoru