Řízená termojaderná fúze pro každého

Řízená termojaderná fúze pro každého

2011, Milan Řípa, Jan Mlynář, Vladimír Weinzettl, František Žáček

Čtveřice autorů z Ústavu fyziky plazmatu sepsala obsáhlou populární knížku o termojaderné fúzi. Zabývá se všemi aspekty od historie výzkumu fúze u nás i v zahraničí, až k novým poznatkům a pokroku v této oblasti fyziky. Stěžejní část knížky se věnuje principům jednotlivých cest k jaderné fúzi a uvádí popisy a parametry všech důležitých experimentálních fúzních zařízení světa.

Především stavba a výroba největšího fúzního experimentálního zařízení ITER, které v jižní Francii buduje Evropská unie, USA, Rusko, Čína, Japonsko, Jižní Korea a Indie je objektem, který se mění každým okamžikem a je úžasnou inspirací všem, kdo se o fúzi zajímají. Speciální kapitola se věnuje měření parametrů plazmatu pražského tokamaku COMPASS. Publikace obsahuje bohatý výkladový slovník, rejstřík, 110 fotografií, grafů a kreseb. Knížka je určena nejen studentům středních škol, svá témata si najdou i vysokoškoláci a pochopitelně široká veřejnost. U příležitosti 50. výročí založení vydal Ústav fyziky plazmatu AV ČR ve spolupráci se Skupinou ČEZ.

0

Download

37x

Skupina ČEZ

Kontaktní informace

Máte-li k obsahu portálu jakékoliv náměty, postřehy či připomínky – prosím kontaktujte nás. Budeme vděční i za připomínky k nekorektnímu zobrazení stránek, či případnému upozornění na chybu. Děkujeme.


email:info@svetenergie.cz

Kontaktní formulář

KONTROLNÍ KÓD

kontrolní kód Opište prosím do políčka formuláře
text z obrázku

Portál Svět energie provozuje společnost ČEZ. Vyrobil Simopt, s.r.o., Copyright © 2016, Všechna práva vyhrazena

detail